Při výrobě hydraulických a pneumatických válců se velmi často používají bezešvé trubky tažené za studena, nebo bezešvé trubky válcované za tepla. Vlastnosti materiálu použitého na výrobu standardní trubky jsou závislé především na zvoleném výrobním procesu. Na žádost zákazníka je ale také možné vyrobit trubky ze speciálních ocelí. Jednat se může například o zakalenou a popuštěnou slitinovou ocel nebo i o nerezovou ocel.

Ke konečné úpravě vnitřního průměru ocelových trubek se využívají především dvě technologie. Nejčastěji používanou je technologie kombinovaného obrábění s válečkováním, které má vyšší produktivitu a dosahuje se díky němu i lepší kvality povrchu. Některé firmy ale raději využívají technologii honování.

Pneumatický válec slouží pro převod síly stlačeného vzduchu na mechanický pohyb. Tento typ válce se často využívá pro těžké stroje. Hydraulický válec plní stejný účel s tím rozdílem, že u tohoto typu válce se místo vzduchu používá kapalina, například olej. Hydraulické válce se využívají například v průmyslu, dopravě, stavebnictví, důlním průmyslu nebo v zemědělství. Typů hydraulických válců existuje velké množství. Na trhu můžete narazit na jednodušší konstrukce i na složitější verze, které jsou určeny pro speciální účely.

Navštivte FAVEX

FAVEX – Velkoobchod s hutním materiálem
 
Nezávazná poptávka on-line

Nová poptávková aplikace

Ocelové trubky od společnosti FAVEX

Společnost FAVEX, s.r.o. působí na trhu s hutním materiálem od roku 1994. Svým zákazníkům nabízí široký sortiment ocelových trubek, které je schopna upravit podle přání zákazníků.

Navštivte webové stránky společnosti FAVEX