Trubky, u kterým se klade velký důraz na přesnou tloušťku stěn i přesné průměry, se vyrábějí z předvalků trubek tažením za studena. Předvalky trubek se zhotovují nejčastěji válcováním za tepla.

Ocelové trubky

Tažení trubek za studena se provádí pomocí pluhařích stolic. Ocelová trubka se při této technice výroby protahuje průvlakem. Ve stejné chvíli dochází ke kalibraci trnem vnitřní plochy trubky. Tím, že dojde ke zmáčknutí konce trubky pod lisem, se ocelová trubka opatří úchytkou, které se prostrčí průvlakem uloženým na stojanu. Dovnitř se pak navlékne ocelový trn upevněný na tyči, která se uchytí na stojanu. Pomocí kleští se pak uchopí úchytka a mezikružím mezi průvlakem a trnem se trubka několikrát protáhne.

Ocelové trubky bezešvé přesné tažené za studena se uplatňují v největší míře v přesném strojírenství, energetice a také v automobilovém průmyslu.

Navštivte FAVEX

FAVEX – Velkoobchod s hutním materiálem
 
Nezávazná poptávka on-line

Nová poptávková aplikace

Ocelové trubky od společnosti FAVEX

Společnost FAVEX, s.r.o. působí na trhu s hutním materiálem od roku 1994. Svým zákazníkům nabízí široký sortiment ocelových trubek, které je schopna upravit podle přání zákazníků.

Navštivte webové stránky společnosti FAVEX